×

Recent Posts

Hakkımızda

1997
Buğday Restoran hepimizin hayatında bir dönüm noktası… Sevgili Viktor’un ortağı Feride Gürsoy (https://www.instagram.com/feridegursoy_zindesin) ile orada tanıştım. Birbirimizi çok sevdik. Sonra ilk ortaklığımız restoranda başladı. Sabun yapmak fikri bu sene içerisinde ortaya çıktı. O sıralar çevirmeli ağ ile internete bağlanıp habire araştırıyorduk. Amazon ile tanışmamız böyle olmuştu. Tabii dünyada yavaş yavaş yayılan Soğuk Sistem Sabun’u oradan aldığımız kitaplardan öğrendik. Yine de başlamak için birkaç yıl geçmesi gerekti.

1998
Sabun üretimi için aldığımız karar doğrultusunda bir iki senemiz tamamen deney yaparak geçti. Sabun döküyor, hatalarımızı tespit ediyor, düzelterek yolumuza devam ediyorduk.

2000
Bu yıl içerisinde atölyemizi kurduk.

2007
2000 yılından itibaren aralıksız olarak az ya da çok sabun dökerek devam ettik… Ta ki 2007 yılına kadar… O tarihte birkaç yıl ara verdik.

2009
Yeniden sabun dökmeğe başladık. Ancak Feride’nin bir çocuğu olunca, ben tek başıma devam ettim. Önceden farklı şekillerde renkli ve kokulu sabunlar yaparken, bu değişimden sonra, önce rengi sonra kokuyu sabunlardan kaldırdım. Daha saf ve bitkilerden daha fazla yararlandığım sabunlar yapmaya başladım.

2010
Bu arada uzun yıllardır arkadaşım olan Aysun ile yollarımız birleşti. Dehidratör alıp birlikte meyve kurusu yapmaya başladık.

2012
Işıl Tan ile tanıştık. Hatice Teyze Doğal Ürünleri henüz oluşturuyordu. O günden bu güne kadar Hatice Teyze markasındaki sabunların tedariğini yaptık. Kendisine katkıları için çok teşekkür ediyoruz…

2017
Dereköy’de atölye açtık ve sonra Cemile’nin Sabunları olarak işletmemizi var ettik. Bu işletmedeki ticari alt yapımız dayanışma ruhu üzerine kurulu. Bizi güçlü kılan ise ekibimizde ki dostluk, kardeşlik ve sevgi. Hiçbir kazanım bu değerlerin önünde ve üstünde değil. Kadın dayanışması diyerek cinsiyetçi bir ayrımda da bulunmak istemiyorum. Kadınların yanında eş, arkadaş ve sevgili olarak bize katkıda bulunan erkeklerimize de sonsuz minnettarız.

2019
Bu arada, Eşek Sütlü Sabun için sekiz eşekle başlayan çiftlik maceramız, bize büyük bir huzur veriyor. Çiftlik nüfusu onbire ulaştı, yakında on iki olacak. Eşeklerimizin adları, Midas, Anne, Jessica, Osho, Dona, Balthazar ve Aston Martin, Kadife. Yavruların adları ise Mermaid, Karaca en sonda da Pembe. Hepsinin yemeğinden suyuna, meyvasına ahır temizliği ve süt sağınında kadar kendimiz yapıyoruz.

2019
www.cemileninsabunlari.com adını taşıyan internet satış sitemizi kurduk. Artık kendi kanatlarımızla uçmaya hazırız. O yüzden bu site var oldu. Zevk ve coşkuyla,heyecanla ürettiğimiz her ürünü doğrudan sizlerle paylaşmaya hazırız. Sonsuz minnetlerimizle…

Instagram

1
Bize Whatsapp'dan Ulaşın
Selamlar,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?